امروز چهارشنبه, 26 مهر 1396 - Wed 10 18 2017
عراقی ها بصره را به ایران بدهکارند

 

قربان امینی طی یادداشتی در پایگاه خبری مهرصبا نوشت : تاریخ هشت ساله دفاع مقدس ملت ایران در برابر تجاوز یک رژیم دیکتاتور و مورد حمایت دو ابرقدرت شرق و غرب و اقمارشان، دارای ماندگارترین حماسه ها و دیدنی ترین شجاعت ها است. که بی تردید فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس می باشد. خرمشهری که گویای پایداری، ایثار، مقاومت و جاودانگی انقلاب اسلامی ایران است. آزاد سازی خرمشهر، معادلات سیاسی و نظامی در میدان جنگ را تغییر داد و اراده و قدرت جمهوری اسلامی ایران، برای تغییر محاسبات استکبار جهانی را نشان داد.

عملیات بیت المقدس در حالی آغاز شد که برای صدام حفظ خرمشهر از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بود. به همین خاطر قوی ترین یگان ها، با هزاران نفر نیرو و امکانات و تجهیزات مدرن را در شهر گسترده بود و موانع پیچیده ای برای جلوگیری از هرگونه عملیات نظامی توسط ایران ایجاد کرده بود. وقتی اطراف خرمشهر حصار دفاعی کشیده شد و با اذعان کارشناسان و طراحان نظامی، شهر غیر قابل نفوذ و عملیات اعلام شد؛ پس از آن صدام با اطمینان خاطر از استحکامات و نفوذ ناپذیری خرمشهر گفته بود: «در صورتیکه ایرانی ها خرمشهر را پس بگیرند، عراقی ها کلید بصره را به ایران خواهند داد».

اما خرمشهر آزاد شد و این فتح در حالی به دست آمد که دشمن تا آخرین گلوله فشنگش را شلیک کرده بود و هر چه در توان داشت ایستاده بود. با آزاد سازی خرمشهر، تمامی معادلات دشمن به هم ریخت و توانایی ها و قابلیت های نظامی جمهوری اسلامی ایران، آنان را شگفت زده کرد. توانایی که از همت، ایمان و خلوص رزمندگان اسلام حکایت می کرد. قدرت ایمان، حماسه ای را رقم زدکه موجب سرشکستگی صدام و تلخ کامی حامیان قدرتمند وی شد. واز طرف دیگر موجب برانگیختگی احساسات و عواطف پاک ملت ایران گردید و هم دلی و وحدت را میان اقشار مختلف ملت ایران پدید آورد. این حماسه، نهایت ایثار، اوج مظلومیت و منتهای توکل را رقم زد.

با روحیه شکست ناپذیری، ولایت مداری، ایثار و فداکاری، برنامه ریزی و مدیریت فرماندهی خرمشهر فتح شد. و پس از آن عملیات های بزرگی جون والفجر هشت، کربلای پنج و ... به پیروزی رسید و رزمندگان اسلام حماسه آفرینی کردند تا موازنه جنگ به نفع ایران تغییر یابد. این پیروزی ها در حالی بدست می آمد که از لحاظ سلاح، مهمات، تجهیزات و نیروی انسانی نسبت به دشمن در حداقل بودیم و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا حمایت همه جانبه ای از رژیم بعث عراق می نمود. اما جاودانگی و حقانیت ملت ایران با جهاد آگاهانه و شجاعت مظلومانه به اثبات رسید.

در این نبرد نامتقارن، دفاع و مقاومت رزمندگان اسلام با سلاح عزم و ایمان به مکتب عاشورابود و چنان دفاع کردند که در تاریخ نظیر و مانند ندارند.

در شرایط سخت و حساس دفاع مقدس که کشور در محاصره اقتصادی و نظامی بود، رزمندگان ایران اسلامی با ایمان به خدا و تمسک به روحیه شهادت طلبی، در برابر دشمن قلدر ایستادند. در دوران دفاع مقدس معنویت به اوج خود رسید، پیروی بی چون و چرا از ولایت فقیه و وحدت و یکپارچگی، عشق و محبت به ائمه اطهار علیهما السلام عوامل مقاومت در برابر دشمن جنایتکار بود.

به هر حال جنگ تمام شد و پیروزی ازآن ملت ایران گردید و اینک همان فرزندان انقلاب اسلامی و نسل های بعد از آن، با تأسی به روح ایمان، خودباوری و اتکا به خداوند قادر متعال که نشأت گرفته از همان دوران دفاع مقدس است، با حفظ وحدت، حول محور ولایت فقیه در عرصه های مختلف پیش روی خود، با تفکر انقلابی قله های رفیع عزت و افتخار را یکی پس از دیگری فتح می کنند.

عرصه دیروز جبهه بود و جنگ، گلوله بود و خاکریز و گوشت تن و ترکشهای خمپاره؛ و عرصه امروز ، تهاجم فرهنگی است و جنگ اقتصادی و تحریم. مردان دیروز از مدرسه و دانشگاه، اداره و مزرعه  و از هر سطح جامعه آمدند، جنگ را اداره کردند. مردانی که نه نظامی بودند، نه آموزش خاص نظامی دیده بودند و نه دوره عالی جنگ را گذرانده بودند؛ آمدند و ژنرال های کار کشته دشمن را کیش و مات کردند. آن مردان تنها سلاحشان، ایمان به خدا و حرکت جهادی بود. که حال آماده اند در تمامی جبهه ها نبرد کنند، چه جبهه فرهنگی، چه فضای مجازی و چه جبهه اقتصادی.

اما در بحث اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و تحقق آن،به جای دل بستن به دشمن و باز کردن در واردات بی رویه و سپردن امور اقتصادی دست یک عده آدم لیبرال، که باعث شده اند بسیاری از کارگاه ها و کارخانه ها تعطیل شده و کارگران بی شماری از کار بیکار شوند و به جای آن، با واردات برای کارگر اجنوی شغل ایجاد شود؛ که اگر کار به جهادگران واقعی سپرده شود، امور دست افراد انقلابی داده شود، بی شک اقتصاد مقاومتی به نتیجه خواهد رسید و دشمن همچون جنگ سخت، در جنگ اقتصادی نیز شکست خواهد خورد.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2817634
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
5188
7514
127244
2817634
امروز: چهارشنبه، 26 مهر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .