امروز شنبه, 20 آذر 1395 - Sat 12 10 2016
قصه های مرزبان نامه : ماهی خوار توبه کار

 نویسنده : مهدی آذر یزدی


ماهی خوار توبه کار    

در برکه ای ماهیخوار پیری زندگی می کرد و مثل قبل نمی توانست با زرنگی و چابکی ماهیهای زیادی صید کند. کم کم از بی خوابی لاغر و رنجور شده بود . فهمید که باید فکری بحال خودش بکند . مدت زیادی گوشه ای نشست و فکر کرد یک روز کنار برکه رفت و با گریه و زاری گفت ای خدا مرا ببخش ، من گناهکار را ببخش من همه عمرم به ماهیهای بیچاره ظلم کردم آنها را صید کرده و خورده ام . خدایا توبه توبه دیگر این کار را نمی کنم.
چند ماهی صدایش را شنیدند و خود را نزد ماهیهای دیگر رفته و این خبر را به دوستانشان رساندند. ماهیها چطور ممکن است یک مرغ ماهیخوار توبه کند او همه عمر از ماهیها خورده و به آنها آزار رسانده ، ما حرفش را باور نمی کنیم .یکی از ماهیها گفته ای دوستان اینقدر کینه ای نباشید ممکن است واقعاً توبه کرده باشد.
ماهیهای دیگر باور نمی کردند و می گفتند او از کودکی تا الان که پیر شده از ماهیها خورده است توبه نکرده است حتماً کاسه ای زیر نیم کاسه است .
ماهی ساده دل که توبه ماهیخوار را قبول کرده بود به نزد مرغ ماهیخوار رفت و به او گفت ای مرغ ماهیخوار فقط من توبه تو را باور کرده ام به من بگو چگونه دوستانم را راضی کنم که توبه تورا قبول کنند.
ماهیخوار گفت : برو یک رشته علف دراز بیاور تا من پیوند و قوام را به دوستانت نشان دهم بیا آن رشته دراز را برگردنم ببند و سر دیگر آن را به دست دوستانت بده ، ماهی رشته را آورد تا بر گردن ماهیخوار گره بزند . مرغ ماهیخوار فرصت را غنیمت شمرد و ماهی را خورد .

پیام :
زودباوری و ساده لوح بودن ممکن است گران تمام شود.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

891723
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3854
11056
56725
891723
امروز: شنبه، 20 آذر 1395


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

عضویت

ثبت نام کاربر
یا انصراف
مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .