امروز چهارشنبه, 07 تیر 1396 - Wed 06 28 2017
توصیه هایی برای خرید مواد غذایی در ماه رمضان

 

سازمان غذا و دارو توصیه هایی برای خرید مواد غذایی در ماه مبارک رمضان ارائه داد که خرید زولبیا و بامیه از جمله این موارد است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا به نقل از سازمان غذا و دارو، زولبیا و بامیه را از قنادی هایی تهیه کنید که ضوابط بهداشتی و اصول تغذیه در پخت این شیرینی را رعایت می کنند؛ همچنین برای بسته بندی زولبیا و بامیه باید علاوه بر استفاده از جعبه های دارای پروانه بهداشتی ساخت معتبر از دستکش یکبار مصرف یا انبرک های مخصوص و سالم استفاده شود.

* خرما و رطب، جزو مواد غذایی فاسد شدنی است و داشتن دقت و حساسیت لازم برای کسب اطمینان از سالم بودن آن در حین خرید و سپس نگهداری در یخچال الزامی است.

*هنگام خرید حلیم و آش حتما باید از ظروف مناسب فلزی، چینی و در غیر اینصورت از ظروف یکبار مصرف مناسب - برای مواد غذایی داغ دارای پروانه بهداشتی ساخت - استفاده شود.

*تنقلات باید دارای پروانه بهداشتی ساخت باشند و به برچسب نشانگرهای رنگی چراغ راهنمای تغذیه ای نیز دقت شود زیرا باید آندسته از مواد غذایی را انتخاب کرد که قسمت مربوط به میزان نمک و چربی و شکر دارای رنگ قرمز نباشد و در صورت امکان سبز باشد.
به گزارش ایرنا نشانگرهای رنگی چراغ راهنمای تغذیه ای به خریداران محصولات خوراکی و غذایی کمک می کند تا به میزان کالری و مفید بودن خوراکی نظارت کنند چرا که این نشانگرهای تغذیه ای در قالب برچسبی با رنگ های قرمز، زرد یا نارنجی و سبز ، میزان شکر، نمک، چربی و اسید چرب ترانس خوراکی را برای مردم مشخص می کنند.
رنگ قرمز نشان دهنده آن است که فرد باید در مصرف آن فرآورده یا خوراکی مراقبت کند، رنگ زرد یا نارنجی نشانه هشدار است و رنگ سبز هم یعنی اینکه، خوراکی مطلوب است و نگرانی از بابت مصرف آن وجود ندارد.

ارتباط با مدیر سایت:

نام و نام خانوادگی:

   پست الکترونیک:

     متن:

تماس با ما

2177986
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
3551
5911
167923
2177986
امروز: چهارشنبه، 07 تیر 1396


    شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی مهرصبا در ویرایش و تلخیص مطالب مندرج مختار است.مدیریت

تمامی اخبار و مطالب و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

© حقوق این سایت متعلق به مهرصبا میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

  

ورود یا عضویت

ورود

مجوز استفاده از قالب خبري ناب نيوز براي اين دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از اين قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .