×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۲   - ساعت: ۱۹:۲۵
it is true
true
true
نقش اصلی مردم در اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت

نقش اصلی مردم در اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت

در جنگی که اکنون اقلیم برای سرزمین ها ایجاد کرده است با نقش آفرینی و مشارکت مردم در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت می‌توان پوشش گیاهی را برای نسل بعدی حفظ کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، صیانت از منابع طبیعی مسؤولیت اجتماعی است که بر عهده جامعه اعم از افراد، نهادهای دولتی و غیردولتی است. سیاست گذاری با مجموعه دولت‌ها بوده اما هنگام اجرا باید بخش خصوصی با نهادهای دولتی همراهی کنند. در این بین مردم می‌توانند نقش پررنگی داشته باشند. در طرح کاشت یک میلیارد درخت از سوی وزارت جهاد کشاورزی بخش اعظمی از کار بر عهده مردم بوده تا موفقیت پروژه با درصد خطای کمتری همراه باشد. عباسعلی نوبخت، رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: وظیفه داریم منابع طبیعی را با مردم و برای مردم حفظ کنیم و این نعمت و امکاناتی که امروز در اختیار سازمان قرار دارد و از گذشتگان به دست ما رسیده است باید به بهترین شکل به نسل آینده منتقل شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: موظف هستیم با تحولات اقلیمی که در جهان و ایران دامنگیر نسل‌های حال و آینده می‌شود منابع طبیعی را به سمتی هدایت کنیم که نخست پوشش گیاهی موجود حفظ شده و سپس ارتقای کمی و کیفی این منابع دنبال شود.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: منشور سازمان منابع طبیعی حکم می‌کند مشکلات بین مردم و منابع طبیعی حل شود و حفظ منابع طبیعی و پوشش گیاهی کشور وظیفه اصلی ما در سازمان منابع طبیعی است اما در کنار آن وظیفه خود می‌دانیم با در نظر گرفتن حداقل خسارت به طبیعت، شرایطی را فراهم آوریم تا مردم و بهره برداران بتوانند حداکثر انتفاع را از منابع طبیعی ببرند.

این مقام مسؤول دولتی اعلام کرد: به عنوان یک جنگلبان و حافظ سرسبزی کشور، مطمئن هستم در جنگی که اکنون اقلیم برای سرزمین ما ایجاد کرده است با نقش آفرینی و مشارکت مردم در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت می‌توان پوشش گیاهی شادابی را برای نسل بعدی کشور به یادگار گذاشت.

به گزارش خبرنگار مهر، امسال قرار است مرحله نخست کاشت یک میلیارد درخت با کاشت حدود ۲۰۰ اصله نهال اجرا شود. در ادامه در مدت ۴ سال یک میلیارد درخت در کشور کاشته خواهد شد. در سال نخست برخی گونه‌ها به مرحله اجرا نمی‌رسند زیرا بعضی نهال‌ها برای کاشت به بیش از یک سال زمان نیاز دارند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


مهرصبا
false