×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۵ بهمن - ۱۴۰۱   - ساعت: ۰۶:۵۳
it is true
true
true
فرماندار میانه:افرادی که شهرک صنعتی را با هدفی غیر از تولید اشغال کرده اند، خلع ید می شوند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اشغال مکان در شهرک صنعتی توسط افرادی که قصد تولید ندارند، گفت: نباید تولید کننده واقعی فدای معدود افرادی شوند که هدفشان تولید نیست بلکه باید با خلع ید از این افراد، مسیر سرمایه گذاری را برای افراد با انگیزه تولید هموار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، مسعود سعادتی در نشست بحث و بررسی مسائل و مشکلات شهرک های صنعتی با محوریت شهرک صنعتی ترکمانچای که به دستور استاندار آذربایجان شرقی در پی سفر اخیر وی به شهرستان میانه و با حضور مدیرکل شرکت شهرکهای صنعتی استان تشکیل شد؛ شهرک های صنعتی را با ظرفیتها و زیرساختهای لازم؛ بهترین مکان برای سرمایه گذاری عنوان نمود و تصریح کرد: واحدهای غیر تولیدی و مکان های بلاتکلیف در شهرک صنعتی باید به صورت موردی رسیدگی شده و جمع آوری شوند و بیت المال را به تولید برگردانده و به اشتغالزایی جوانان بیکار کمک کنیم.

وی شهرک صنعتی را فرصتی برای سرمایه گذاری و اشتغال دانست و ادامه داد: برخی با نیت سودجویی از اراضی شهرک صنعتی و با دلالی، آزار سرمایه‌گذاران واقعی را سبب می شوند که مطمئنا جلوی این کار گرفته می شود و بر این امر مصمم هستیم.

فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه برای سرمایه گذاری در شهرک صنعتی شماره یک میانه متقاضی زیاد است اما زمین نیست، افزود: نصف واحدهای شهرک صنعتی شماره یک میانه به طور اسمی فعال هستند در صورتی که به سوله و انبار و یا به محل ویلاسازی و تفرجگاه عده ای تبدیل شده که اینها بیت المال بوده و برای تولید است نه ایجاد تفرجگاه و شرکت شهرک های صنعتی باید چاره اندیشی کند.

سعادتی افزود: برای شهرک شماره دو میانه نیز تقاضا زیاد است و نباید به حال و روز شهرک صنعتی شماره یک بیفتد که در این خصوص با تعیین مدت زمان برای ایجاد کار و تولید و خلع ید مجدانه سوء استفاده گران می توان به بحث تولید و اشتغال واقعی کمک کرد.

مدیرکل شرکت شهرکهای صنعتی استان آذربایجان شرقی به اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال‌ از سوی شرکت شهرک های صنعتی استان به شهرکهای صنعتی میانه اشاره کرد و افزود: نیاز است از خود شهرستان نیز اعتباری برای شهرک های صنعتی میانه تخصیص یابد.

نیرومند در خصوص شهرک صنعتی ترکمانچای از معافیت ۱۲ساله این شهرک به جهت محرومیت بخش خبر داد و گفت: این امر ظرفیت و فرصت مهمی برای جلب و جذب سرمایه گذاران و رونق تولید و اشتغال است.

حجت الاسلام فضلی، امام جمعه ترکمانچای نیز ضرورت ایجاد مشوق‌های جذب سرمایه گذاری در شهرک صنعتی ترکمانچای و هدایت سرمایه گذاران به این شهرک را خواستار شده افزود: با سرمایه گذاری در شهرکهای صنعتی؛ اشتغال زایی افزایش یافته و از مشکلات و آسیب های اجتماعی و همچنین مهاجرت جوانان منطقه جلوگیری می شود.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


مهرصبا
false