×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۹ دی - ۱۳۹۹   - ساعت: ۱۹:۲۳
it is true
true
true
هجمه فرهنگی تهدید بزرگی در جهت آسیب رساندن به عقاید نسل جوان جامعه می باشد

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، محمدرضا مشایخی در جلسه پدافند غیر عامل در شهرستان میانه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده اند اگر محافظت غیر نظامی یا پدافند غیر عامل نباشد، تمامی داشته های مملکت در حوزه های مختلف در عرض نیم روز از دست می رود گفت: این امر نشان از اهمیت و جایگاه پدافند غیر عامل در جامعه دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه پدافند غیر عامل از بحثهای روز، مهم و حساس در سطح دنیا با توجه به تهدیدات موجود طبیعی و غیر طبیعی به شمار می رود افزود: ما نیز باید در کشور جمهوری اسلامی ایران با همه تهدیداتی که  کشور و دستاوردهای انقلاب و نظام را نشانه رفته از طریق استمرار موارد و تدابیر اتخاذ شده از سوی کارگروههای ستاد پدافند غیر عامل در آمادگی کامل باشیم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه با بیان اینکه هر گونه توطئه از جمله توطئه های مالی و شوکهای اقتصادی می تواند سبب براندازی نظامهای سیاسی در دنیا باشد افزود: اگر با برنامه ریزی و اتخاذ راهکارهای مناسب به پیش برویم خواهیم توانست به آمادگی لازم در مقابله با تهدیدهای مختلف برسیم که این امر در نوبه خود در شهرستان و مسائل مبتلا به حوزه شهرستان نیازمند هماهنگی، همکاری و تعامل روسای کارگروهها و ادارات و نهادها می باشد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در این جلسه تاکید کرد: همانطوریکه بدن و اعضای آن را در مقابله با بیماریها، ویروسها و غیره با استفاده از واکسیناسیون و طرح های بهداشتی و درمانی مصون می سازیم باید جامعه خود را نیز در درمقابله با تهدیدها و توطئه ها مصون سازیم که چاره این امر نیز در توجه به پدافند غیر عامل است.

یعقوب شیویاری  امنیت پایدار در جامعه را نیازمند پدافند غیر عامل خوانده افزود: اگر هر ارگانی به وظایف خود به درستی عمل کند مثلا جامعه مهندسین در طراحی نقشه و ساخت و ساز ساختمانها اصول فنی و مهندسی را رعایت کنند این امر خواهد توانست از خسارات احتمالی ناشی از حوادث طبیعی جوگیری کند.

وی تبدیل پدافند غیر عامل به فرهنگ عمومی در جامعه را از ضروریات مهم در جهت مقابله با تهدیدهای طبیعی و غیر طبیعی عنوان نموده افزود: امنیت ما وابسته به پدافند غیر عامل بوده و امیدواریم تمامی تدایبر، فعالیتها و اقدامات اساسی در این خصوص از سوی مسئولین و مردم در نهایت منجر به امنیت و آسایش هرچه بیشتر مردم شود.

شیویاری همچنین با اشاره به صحبتهای اخیر ترامپ و اینکه هر توافقنامه ای را که منافع آمریکا را تهدید کند یک طرفه خوانده و لغو خواهد نمود افزود: عکس العمل مسئولین تلاشگر در عرصه برجام در خصوص صحبتهای ترامپ جای تقدیر دارد.

نماینده مردم میانه مورد هجمه قرار گرفتن سپاه را نشان از ضعف دشمنان انقلاب و نظام عنوان کرده افزود: سپاه ایران می تواند با مقاومتی که در یمن، سوریه و غیره دارد ناتو تشکیل داده و به دشمنان و استکبار جهانی بفهماند که چه نیروی عظیم و قدرتمندی را تهدید می کند.

آقایی کارشناس پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه کاهش آسیب پذیری، افزایش عوامل بازدارندگی و در نهایت تسهیل سازی در مدیریت بحران را از اهداف  مهم پدافند غیر عامل عنوان نموده گفت: کارگروههای تخصصی پدافند غیر عامل در ۸ حوزه عمومی، مردم محور، شیمیایی، پرتوی و هسته ای، کالبدی، سایبری و زیستی فعال هستند .

وی در ادامه افزود: در استان دو قرارگاه سایبری و زیستی را راه اندازی کرده  و پیگیر استقرار قرارگاه  هسته ای هستیم.

آقایی حوزه فعالیت قرارگاه زیستی را انسان، دام، نباتات، آب، غذا و دارو برشمرده خواستار تشکیل قرارگاه زیستی در شهرستان میانه و ۸ کارگروه پدافن غیر عامل در شهرستان شده افزود: رصد، پایش و هشدار صریح، آشکارسازی و تشخیص، آرامش بخشی و اطلاع رسانی، بهداشت و پیشگری، تخلیه و درمان، رفع آلودگی، تدفین و حذف منابع آلوده و بازتوانی و بازسازی را از جمله کارگروههای خواند که باید در حوزه پدافند غیر عامل تشکیل و فعال شوند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false