×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۵ اسفند - ۱۳۹۹   - ساعت: ۲۳:۲۳
it is true
true
true
معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میانه: پرداخت ۲۷۹ میلیارد ریال تسهیلات برای ۲۸۶ طرح ثبت شده در سامانه کارا

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه از پرداخت ۲۷۹ میلیارد ریال به ۲۸۶ طرح ثبت شده در سامانه کارا خبر داده گفت: با اجرای این طرح ها برای ۸۰۸ نفر از سال گذشته تاکنون اشتغالزایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، مهدی مشایخی با حضور در چهارمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری طی سال جاری گفت: در سال گذشته شاهد تعریف و راه اندازی سامانه کارا از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بودیم و توانستیم بهترین عملکرد در شهرستان را بدست آوریم.

وی با قدردانی از بانک ها و دستگاههای مرتبط در خصوص سامانه کارا که طرح های روستایی و فراگیر در زمینه های کشاورزی، خدماتی، تولیدی و صنعتی در آن ثبت می شد اضافه کرد: در زمینه اشتغال خانگی نیز شاهد تخصیص ۵ میلیارد ریال تسهیلات هستیم که برای ۴ طرح از ۱۲ طرح معرفی شده مبالغی ارائه شده و مابقی در طی مراحل اداری قرار دارد.

مشایخی بر ضرورت ثبت و گزارشی درست و صحیح از میزان عملکرد و اشتغالزایی در شهرستان تاکید کرده گفت: بسیاری از اشتغال های ایجاد شده در شهرستان ثبت نشده که فعالان در پروژه راه آهن میانه– اردبیل از جمله آنها بوده و حداقل بیش از ۲ هزار نفر در این پروژه مشغول هستند که باید در سامانه رصد ثبت شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار ویژه میانه بر لزوم ضرورت ثبت اسامی افرادی که تسهیلات اشتغال دریافت نموده و فعالین در پروژه های عمرانی در سامانه رصد اشاره کرده افزود: انحرافات طرح های اشتغال روستایی در شهرستان بسیار محدود بوده و ما تمام تلاشمان جلوگیری از این موضوع است زیرا انحراف از آن موجب جریمه تسهیلات گیرنده است که در این خصوص دستگاهها باید با دقت نظر یکصدا و همسو عمل کنند.

مشایخی در پایان با بیان طرح کارورزی در شهرستان و بیان اینکه شاهد عملکرد خوبی از سوی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این طرح نبودیم بیان کرد: از ۸۰ کارگاه ثبت نام شده تنها ثبت ۴۳ کارگاه کامل بوده و از ۹۱۱ فارغ التحصیل ثبت نامی نیز ثبت نام ۳۲۱ نفر تکمیل شده که ۴۹ نفر آنها از مزایای طرح کارورزی بهره مند شده اند.

سامانه کارا

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false