×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۵ مرداد - ۱۳۹۹   - ساعت: ۱۰:۱۱
it is true
true
true
اسماعیلی نماینده مردم شهرستان میانه: پایان معضل آب در میانه با تکمیل سد گرمی چای امکان پذیر است

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه پایان معضل آب در میانه با تکمیل سد گرمی چای امکان پذیر است، گفت: تامین آب اراضی کشاورزی در روستاهای میانه ارتباط مستقیم با تولید فراگیر محصولات کشاورزی دارد بنابراین جا دارد، دولت اقدامات کاربردی در این راستا اتخاذ کند.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، مهدی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت آب آشامیدنی در میانه، گفت: تامین آب شرب میانه تبدیل به یک معضل شده است زیرا درصد املاح و به نوعی میزان سختی آب در آب آشامیدنی میانه بسیار بالا است و این امر موجب می شود، مردم آب آشامیدنی را با کیفیت مناسب دریافت نکنند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۷۰درصد سدگرمی چای میانه تکمیل شده است، تصریح کرد: با بهره برداری از سد فوق می توان آب شرب مردم و روستاییان میانه را با کیفیت بسیار مطلوب تامین کرد بنابراین انتظار داریم دولت تمام قدرت خود را برای به بهره برداری   سد فوق مدنظر قرار دهد.

وی ادامه داد: برخی از مردم برای تامین آب شرب به سراغ منابع آبی چشم ها می روند، در صورتی که به سادگی می توان با بهره بردای از سد گرمی چای مشکلات تامین آب میانه را مرتفع کرد.

اسماعیلی افزود: بسیاری از مردم به ویژه در روستا ها برای تامین آب شرب با مشکلات اساسی رو به رو هستند و از همین رو الزام آور است که هرچه سریعتر پروژه سد گرمی چای تکمیل و بهربرداری برسد.

وی ادامه داد: ما در بخش تامین منابع آبی کشاورزی نیز با مشکل رو به رو هستیم، همانطور که مستحضر هستید، توسعه تولید در حوزه کشاورزی وابسته به تامین منابع آبی است تا در این راستا کشاورز بتواند در زمان مقرر محصول را تولید وروانه بازار اقتصادی بکند زیرا در غیر اینصورت نمی تواند اقتصاد معیشتی اش را به نفع مطلوب تامین کند.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با بیان اینکه پایان معضل آب در میانه با تکمیل سد گرمی چای امکان پذیر است، یادآورشد: تامین آب اراضی کشاورزی در روستاهای میانه ارتباط مستقیم با تولید فراگیر محصولات کشاورزی دارد بنابراین جا دارد دولت اقدامات کاربردی در این راستا اتخاذ کند.

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false