×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۵ اسفند - ۱۳۹۹   - ساعت: ۰۵:۰۶
it is true
true
true
اسماعیلی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از اختصاص رقم ۱۲۸ هزار میلیارد ریال برای سرانه مدارس در بودجه ۱۴۰۰خبر داد

اسماعیلی عضو کمیسیون تلفیق مجلس، رقم اختصاصی برای سرانه مدارس در بودجه ۱۴۰۰ را رقمی معادل ۱۲۸ هزار میلیارد ریال برشمرد و گفت: با مصوبه کمیسیون تلفیق این بودجه مستقیماً به حساب مدارس واریز خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص تغییر نحوه واریز سرانه دانش آموزی به حساب مدارس، عنوان کرد: هر ساله رقم جزئی برای سرانه مدارس در نظر گرفته می‌شد و مدیران مدارس همواره نسبت به این موضوع انتقاد داشتند که این ارقام ناچیز به موقع یا به صورت کافی به مدارس تزریق نمی‌شود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال‌های گذشته رقمی که برای سرانه مدارس در نظر گرفته می‌شد یا به صورت ۱۰۰ درصدی به مدرسه تخصیص پیدا نمی‌کرد و یا در فواصل دیرهنگام به مدارس اختصاص پیدا می‌کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، مقرر شد سرانه مدارس بدون واسطه و جابه‌جایی ردیف‌ها به صورت مستقیم به حساب مدارس واریز شود.

اسماعیلی یادآور شد: مجموع رقم در نظر گرفته شده برای سرانه دانش آموزی در بودجه سال ۱۴۰۰ معادل ۱۲۸ هزار میلیارد تومان است که به صورت مستقیم از سازمان برنامه و بودجه به حساب مدارس واریز خواهد شد.

کسری ۱۰ تا ۱۲ درصدی بودجه آموزش و پرورش در قوانین بودجه‌ سالیانه

نماینده کمیسیون آموزش در کمیسیون تلفیق بودجه افزود: آموزش و پرورش هرساله بین ۱۰ تا ۱۲ درصد کسری بودجه دارد که بعضاً از قبل بودجه سرانه مدارس با اعمال برخی جابه‌جایی‌ها این بودجه صرف مصارف دیگر در حوزه آموزش و پرورش می‌شد که با مصوبه کمیسیون تلفیق دیگر امکان این جابه‌جایی‌ها وجود ندارد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false