×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۰   - ساعت: ۰۷:۳۲
it is true
true
true
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، دو عنوان کتاب توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی میانه منتشر شد

مدیر پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، از چاپ و انتشار دو عنوان کتاب با عناوین: «خط مشی گذاری از تئوری تا عمل(مشکلات خط مشی گذاری در ایران) و «ایمنی و کار در آزمایشگاه شیمی»، توسط اعضای هیئت علمی این واحد دانشگاهی و همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، عزیزه یوسفی دبیر انتشارات علمی این دانشگاه گفت: کتاب خط مشی گذاری از تئوری تا عمل(مشکلات خط مشی گذاری در ایران) توسط داود حق خواه و رقیه حسن زاده عضو هیئت علمی گروه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی میانه تألیف و تدوین شده است.

وی با بیان اینکه نویسندگان کتاب، مبانی علم خط مشی­گذاری و تصمیم­ گیری را در کنار نظام اداری بررسی و تحلیل کرده­اند اظهار کرد: از نظر نویسندگان، خط مشی­ گذاری یک علم است و کشورهایی موفق می­شوند مسیر توسعه را بپیمایند که بتوانند سیستم خط مشی­گذاری خود را بر پایه یک نظام قوی و علمی طراحی کنند.

دبیر انتشارات علمی دانشگاه آزاد اسلامی میانه افزود: آینده­ نگری و ایجاد چرخه ­های علمی و اخلاق محور در مسیر خط مشی­ گذاری می­ تواند کشور را در عقلانیت خط مشی­ گذاری هدایت کند.

یوسفی ادامه داد: مدیریت شایسته نیازمند مدیرانی است که تکلیف عقلانیت و علم را در خط مشی­های مسیر توسعه­کشور مشخص نمایند.

مدیر پژوهشی واحد میانه با تأکید بر اینکه مطالعه کتاب ارزنده خط مشی­گذاری از تئوری تا عمل به همه مدیران،‌ دانشجویان  و علاقه­مندان پیشنهاد می­شود گفت: این کتاب در قالب شش فصل و در ۱۷۰ صفحه مبانی و تئوری ­های دانش خط مشی ­گذاری، اخلاقیات مربوطه و دیگر مباحث مرتبط تألیف شده است.

این مسئول، در ادامه سخنان خود به دیگر کتاب تألیف و منتشر شده از سوی عضو هیئت علمی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی میانه پرداخت و بیان کرد: کتاب «ایمنی و کار در آزمایشگاه شیمی» توسط علی خانی عضو هیئت علمی گروه شیمی و مهسا ابراهیمی عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان این واحد دانشگاهی تألیف و منتشر گردیده است.

یوسفی با اشاره به اهمیت کاربردی بودن محتوای کتاب، در معرفی آن گفت: پیشرفت علم و استفاده از مواد شیمیایی گوناگون، انسان ها را در معرض عوامل حادثه ­ساز قرار داده و باعث شده است امر پیش­گیری از حوادث محیط آزمایشگاه بیش از پیش اهمیت پیدا کند.

وی اضافه کرد: آمار و اطلاعات نشان می­دهد حوادث ناشی از مواد شیمیایی، سالانه جان هزاران نفر را به خطر می اندازد که مهمترین علت این امر، عدم رعایت اصول ایمنی در آزمایشگاه و عدم آموزش لازم برای کار با وسایل آزمایشگاهی و مواد شیمیایی است.

عضو هیئت علمی گروه ادبیات واحد میانه تصریح کرد: از طرف دیگر آزمایشگاه محیطی است که این فرصت را مهیا می کند که بخشی از آنچه به صورت نظری آموخته می­شود، با عمل توأم  شده و بین حقایق نظری و عملی رابطه­ای نزدیک­تر ایجاد می­گردد.

وی با تاکید بر اینکه، مطالعه کتاب ایمنی و کار در آزمایشگاه شیمی از زوایای مختلف ضرورت و اهمیت دارد و توصیه می­شود اضافه کرد: این کتاب در سه فصل، با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه، در ۱۱۰ صفحه منتشر گردیده است تا علاقه­ مندان و دانشجویان بتوانند به سهولت از مطالب مفید و کاربردی آن استفاده کنند.

یوسفی یادآور شد: کتاب های «خط مشی گذاری از تئوری تا عمل(مشکلات خط مشی گذاری در ایران) و «ایمنی و کار در آزمایشگاه شیمی» از سوی انتشارات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه منتشر شده است.

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، دو عنوان کتاب توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی میانه منتشر شد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false