×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۱ فروردین - ۱۴۰۲   - ساعت: ۰۱:۰۱
it is true
true
true
طرح فاز ۴ فولاد در ۳ ماهه اول سال آتی عملیاتی می شود

معاون وزیر صمت و رییس هیئت عامل ایمیدرو بحث توسعه ای فولاد که می تواند در اشتغال و توسعه شهرستان موثر واقع شود را مورد بررسی و درخواست فرماندار، نمایندگان شهرستان میانه و مجموعه مسئولین عنوان نمود.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه،وجیه الله جعفری با حضور در شهرستان میانه و در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد میانه و شرکت فولاد آذربایجان گفت: در راستای بحثهای توسعه ای طرحی را در حال انجام داریم به‌نام فاز ۴ فولاد در میانه از محل مازاد فاینانس که مراحل مهندسی آن در حال انجام است و امیدواریم در سه ماهه اول عملیات اجرایی آن را شاهد باشیم.

وی در ادامه جذب نیروهای انسانی را در طرح های جدید و توسعه ای اتفاق افتاده در شهرستان و با توجه به بازنشستگی های رخ داده از دیگر مطالبات و اولویت شهرستان خواند و افزود: از بعد تخصصی سعی در تامین نیرو از خود منطقه خواهیم داشت که در بحث جایگزینی نیروی انسانی باید به آموزش با استفاده از نیروهای باتجربه و متخصص جهت بهره وری در کار توجه شود تا تولید محصول باکیفیت فولادی در این مجموعه های فولادی توسط افراد متخصص و باتجربه جدید تداوم یابد.

جعفری تامین آب در بحثهای توسعه ای را جزو سیاستهای وزارت صمت عنوان نمود و گفت: در تامین آب صنایع از آب فاضلاب با ارائه طرح و برنامه استفاده خواهد شد.

معاون وزیر صمت همچنین نکته مهمتر در صنعت را تامین مواد اولیه برای توسعه بالادستی مانند گندله سازی دانست و افزود: اکتشاف در این زمینه را سازمان صمت با همکارهای ما برعهده خواهند داشت تا در صورت وجود مواد معدنی لازم، از پتانسیل های موجود در استان داشته باشیم و صنایع بالادستی را انجام دهیم که این امر قطعاً به توسعه اشتغال و پایداری تولید در فولاد میانه و آذربایجان کمک خواهد کرد.

جعفری تصریح کرد: محدوده معادنی که تامین مواد اولیه سنگ را داشته شناسایی نموده ایم تا متعاقب آن کنسانتره و گندله را داشته باشیم.

وی بحث گاز و برق را جزو وظایف وزارت نیرو و نفت و تامین زیرساختها را جزو برنامه های بلندمدت آنها خواند و گفت: ما هم در کنار آنها به تامین برق ۱۵ هزار مگاواتی اقدام کرده و تفاهم نامه در این راستا انعقاد شده تا واحدهای صنعتی نسبت به ایجاد نیروگاه در مناطق مختلف اقدام کنند که این امر نیز نیازمند رفع مشکل گاز است که امیدواریم با برنامه‌های وزارت نیرو در میان مدت و سپس در دراز مدت شاهد رفع مشکل باشیم.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


مهرصبا
false