×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۳   - ساعت: ۱۷:۰۹
it is true
true
true
برای ۱۳ خانوار میانه ای دارای ۳ قلو و چهار فرزند؛ زمین تخصیص یافت

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه از تخصیص زمین برای ۱۳ خانوار دارای ۳ قلو و چهار فرزندی خبر داده، گفت: این زمین ها در شرف واگذاری است و این پروسه توسط اداره راه و شهرسازی انجام می پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، مسعود سعادتی در جلسه کارگروه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که همزمان با هفته جوانی جمعیت در فرمانداری تشکیل شد، با بیان اینکه در مجموع برای ۲۸ خانوار حائز شرایط تشکیل پرونده دادن که برای ۱۳ خانوار قطعه زمین تخصیص و برای ۱۵ خانوار پس از تامین زمین، تخصیص صورت خواهد گرفت، ادامه داد: طبق قانون، واگذاری قطعات بصورت قیمت کارشناسی روز بوده و ۲ سال تنفس داشته و خانوار بهره مند از این طرح، در عرض ۸ سال، مبلغ زمین را پرداخت خواهند کرد.

سعادتی در این جلسه با تاکید بر لزوم تشریح و اطلاع رسانی مزایای طرح جوانی جمعیت در شهرستان، افزود: بسیاری از مردم از جزئیات مزایای طرح بی اطلاع هستند و این وظیفه دستگاههای اداری دخیل در امر جوانی جمعیت است که در این زمینه روشنگری کرده، فرآیند بهره مندی مردم از تمامی مزایای طرح را تسهیل نمایند.

وی تبیین اهمیت و ارزش های زندگی مشترک در بین جوانان مجرد را لازم دانسته، گفت: مسئولیت پذیری، رشد شخصیت و منش انسان با تحمل سختی های مسیر زندگی به دست می آید و تبیین این موضوع برای همه دستگاهها به جامعه هدف خود ضروریست.

فرماندار ویژه میانه با اشاره به وجود کارمندان مجرد در بسیاری از ادارات، از مدیران این ادارات خواست تا با بهره گیری از سیاست های تشویقی، زمینه و انگیزه ازدواج را برای این افراد ایجاد کنند.

سعادتی همچنین ضمن اذعان بر تاثیر مشکلات اقتصادی بر میزان ازدواج و فرزندآوری، گفت: با این وجود نمی توان گفت عمده ترین علت مشکل جمعیت، اقتصادی است چراکه تحقیقات نشان می دهد بسیاری از خانواده های تک فرزند و کم جمعیت و یا مجرد، جزو اقشار مرفه جامعه هستند.

وی ادامه داد: باید در زمینه علل مشکل جمعیت و راهکارهای متناسب با آن، از پایان نامه ها و پژوهش های علمی و میدانی دانشجویان بهره گرفت و دانشگاهها باید از این موضوع حمایت کنند.

فرماندار ویژه میانه در پایان بر لزوم تبلیغات محیطی گسترده با محوریت جوانی جمعیت و فرزند آوری توسط دستگاههای اداری و همچنین شهرداری در میادین و خیابان های سطح شهر تاکید کرده گفت: بااین کار باید اهمیت فرزندآوری را به جامعه منتقل کنیم و بدانیم که این کار ارزش بالایی دارد.

گفتنی است در این جلسه ادارات و دستگاهها به ارائه گزارش و بیان نظرات خود پرداختند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


مهرصبا
false