×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۳ تیر - ۱۴۰۳   - ساعت: ۰۳:۴۳
it is true
true
true
روایتگران امید

رتبه دوم ایران در فناوری سلول های بنیادی، رتبه ششم در تولیدات فناوری نانو، رتبه دهم در فناوری فضایی و افزایش ۳۰ درصدی تولید بنزین و تبدیل شدن به صادرکننده فولاد جهان از جمله خبرهای خوش رویداد رسانه ای جام امید است.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، معصومه درخشان: در بیست و نهمین روز اردیبهشت ماه تالار همایش های بین المللی دانشگاه جامع انقلابی اسلامی شاهد برگزاری رویدادی از جنس خبرهای امیدآفرین بود که کنشگران این رویداد امیدآفرین خبرنگاران و اصحاب رسانه سراسر کشور بود.۴۰۰ خبرنگار از رسانه های مختلف گرد هم آمدیم تا بزرگترین رویداد تولید محتوای امیدآفرین کشور را رقم بزنیم.
۷ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح وارد دانشگاه جامع انقلاب اسلامی می شوم. دانشگاهی با معماری خاص اسلامی در طبقات مختلف و نمای بیرونی فیروزه ای رنگ .بعد از صرف صبحانه به تالار محل برگزاری رویداد راهنمایی می شویم.خبرنگاران از استان های مختلف با تجهیزات دنیای خبر و رسانه دورمیزهای گرد نشسته اند.هنوز مراسم شروع نشده، بازار سلفی گرفتن خبرنگاران به راه است و صدای چیک چیک گوشی ها و دوربین عکاسان فضا را پر کرده است. فکر می کنم تعداد دوربین ها بیشتر از تعداد خبرنگاران است.
اسم هر کدام از استان ها در روی پوستر جشنواره نوشته و قرار داده شده است. تا میز تیم آذربایجان شرقی را پیدا کنم تالار را یک دور کامل گشتم. در محوطه تالار گشت می زنم روی میز پر شده از تجهیزات ولی اثری از صاحبان تجهیزات نیست.اول صبح است ولی یکی از خبرنگاران جوان پنکه کوچکی را جلوی صورتش گرفته و از گرمی هوا ناله می کند. عکس می گیرم و او می گوید گرمم شده.

روایتگران امید 2

عقربه های ساعت ۸ صبح را اعلام می کند و رویداد جام رسانه امید با پخش آیاتی از کلام الله مجید و سرود پرافتخار جمهوری اسلامی کلید زنی می شود. آقای “امید کامل قالیباف” مجری این رویداد رسانه ای همه چیز را به امید گره می زند و با خنده می گوید” احتمالا منم اسمم امید است برای مجری گری انتخاب شدم و همه مهمانان می خندند.آقای مجری سردار قریشی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین را به روی سن دعوت می کند.
شنیدن دستاورد های ایران اسلامی از زبان سردار قریشی خالی از لطف نیست.رتبه دوم ایران در فناوری سلول های بنیادی، رتبه سوم در ساخت و ساز سد، رتبه ششم در تولیدات فناوری نانو، رتبه دهم در فناوری فضایی و ساخت هواپیما، رتبه ششم در قدرت نظامی، رتبه چهاردهم در هوش مصنوعی و رتبه پانزدهم در تولید علم در دنیا، جزو ۱۳ کشور دارنده چرخه کامل سوخت هسته ای، رتبه چهاردهم در توانایی در غنی سازی اورانیوم، جزء پنج کشور دارای فناوری پرتاب ماهواره از جمله دستاوردهای قدرتمند ایران اسلامی است.
در ادامه کلیپی از فعالیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس پخش شد و در ادامه علیرضا جعفرپور مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارسدر مورد دستیابی به پیشرفت های ایران اسلامی توسط متخصصان داخلی اظهار کرد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس بزرگترین تولیدکننده بنزین در جهان است و ۴۰ درصد بنزین کشور را تولید می‌کند.
از سال ۱۳۹۲ این کار به دست دانشمندان ایرانی و به توصیه رهبر معظم انقلاب انجام و کاتالیست تولید شد که راندمان آن از مشابه خارجی بهتر است.قرار گرفتن در میان ۱۵ کشور اول دنیا در زمینه دانش پالایشگاهی خبر خوش بعدی بود که آقای مدیر عامل به آن اشاره کرد و ادامه داد: ظرفیت پالایشگاه نزدیک ۳۶۰ هزار بشکه بود که هم اکنون به حدود ۴۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است. برای جلوگیری از خام فروشی ظرفیت بنزین سازی را از ۳۳ میلیون لیتر به ۴۴ میلیون لیتر در روز یعنی به میزان ۳۰ درصد افزایش دادیم.
او در ادامه یکی از دلایل دشمنی دشمنان را پیشرفت ایران اسلامی ذکر کرد و افزود:افراد زیادی جورج فرد من گفته است: مشکل ما با ایران بر سر فعالیت هسته ای نیست. ایران به ما نشان داده است بدئن حمایت آمریکا در حال شکل گیری بزرگ ترین قدرت نظامی و تکنولوزی است و این پدیده ایران را به به الگوی کشورهای اسلامی تبدیل کرده است.
فرصت کوتاهی پیدا کرده و به تالار تولید محتوا می روم. خبرنگاران به صورت گروهی در حال تبادل افکار و تولید محتوا هستند.
خبرنگاران به صورت انفرادی و گروهی مشغول کار هستند .برو بچه های خوزستان همگی کاور زرد رنگ پوشیده اند . بانوان خبرنگار استان قزوین هم با روسری های فیروزه ای ست کرده اند.
صدای آقای مجری را می شنوم که درباره تولیدات پتروشیمی صحبت می کند و صحبت های او مقدمه ای برای دعوت از آقای حسینی نیک مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس جنوبی است که او هم صحبت هایش را از پیشینه ساخت پارس جنوبی آغاز کرد و گفت:پارس جنوبی میدان گازی مشترک ایران و قطر در خلیج فارس است. که از سال ۱۳۷۷ شروع شد و شرکت های اروپایی و آسیای شرقی حضور پررنگ داشتند.
شرکت های خارجی هم راستا با اهداف شرکت های استعماری و استکباری خارجی اصلا دوست نداشتند ایران در صنعت راهبردی نفت و گاز روی پای خود بایستند و برای منافع خود طراحی و برنامه ریزی کنند.قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با توجه به حساسیتی که این پروژه دارد برای دفاع از حقوق ملت ایران عملیات اجرایی احداث پارس جنوبی را آغاز و توسعه داد و این پیشرفت و توسعه به عدم همکاری شرکت های خارجی منجر شد.وقتی اولین پالایشگاه خارجی توسط یک کشور کره ای به مرحله افتتاح رسید آن را معجزه پارس جنوبی نام نهاد.
قرارگاه خاتم الانبیاء فاز ۱۵ و ۱۶ پالایشگاه پارس جنوبی به دست مهندسان و مشاوران طراحی کرد.سخنران دیگر این رویداد رسانه ای آقای علی‌محمدی مدیرعامل فولاد اُکسین بود که صنعت فولاد را ابزار قدرت یک کشور نامید و افزود: صنعت فولاد شاخص توسعه یافتگی کشور است و ما اکنون صادرکننده فولاد جهان هستیم آقای مدیر عامل با بیان اینکه قبلا وارد کننده فولاد بودیم ادامه داد: کشورمان در دو دهه اخیر رشد خیلی خوبی داشت در دهه ۸۰ دومین وارد کننده فولاد جهان بودیم الان بعد از ۲۰ سال صادرکننده فولاد جهان هستیم.
سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور مهمان دیگر این رویداد رسانه ای بود که در بخشی از صحبت هایش به فعالیت های بسیج سازندگی آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: آذربایجان شرقی یکی از استان های پیشرو در زمینه مسکن و شبکه‌سازی گروه‌های جهادی است.او با استناد به صحبت های رییس سازمان بسبج سازندگی آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون پنج هزار و ۲۵۰ واحد نهضت ملی مسکن با مشارکت بسیج سازندگی استان در حال احداث است.
سردار زهرایی با اشاره به اجرای طرح جهاد آبرسانی به روستای پرتنش استان خبر داد و افزود: پروژه‌های آبرسانی به ۱۷۸ روستای دارای تنش آبی استان در اولویت طرح های بسیج سازندگی قرار دارد و این طرح می تواند مشکل تنش آبی روستاها را برطرف کند.

 

پتروشیمی از رگ گردن به شما نزدیک تر است

آقای مجری وقتی می خواهد سخنران بعدی را به روی سن دعوت کند با این جمله همه را متوجه صنعت پتروشیمی کرده و از مرتضی شاه میرزایی می خواهد که وضعیت صنعت پتروشیمی کشور را تشریح کند.او می گوید: ما در نقطه کانونی ذخایر عظیم نفت و گاز قرار دارد. قبل از انقلاب ما ۱۰۰ درصد از نظر نفت و گاز وابسته بودیم.
در سال ۱۳۳۷ اولین مجتمع پتروشیمی آغاز شد و تا سال ۱۳۵۷ بهره برداری آغاز شد و تنوع محصولات ما کم بود. امروز به برکت انقلاب محصولات به ۵۵۰ گرید انواع محصولات پتروشیمی تولید می شود.وی ادامه داد: از سال ۱۳۳۷ تا ۱۳۵۷ یک دوره ای هست که هیچ تحریمی وجود ندارد و همه سرمایه گذاری در کشور وجود دارد.ولی نه تنها سرمایه گذاری نداریم ۶ مجتمع کمتر از سه میلیون تن و تولید واقعی در سال ۱۳۵۷ به میزان ۱.۵ میلیون تن است.

وی خاطرنشان کرد: با آغاز جنگ کشورمان در تیررس مستقیم بود و اجرای پروژه فراهم نبودو نزدیک به ۱۰ سال امکان تخریب لازم برای توسعه صنعت پتروشیمی وجود نداشت.ولی امروز شاهد هستیم بالغ بر ۹۷ مجتمع پتروشیمی رسیده و میزان تولید به ۹۶ میلیون تن در سال رسیده است. در حالی که در شرایط تحریم هستیم و امسال تولید را به بیش از ۱۰۰ میلیون تن می رسانیم.با پایان صحبت های مدیر عامل پتروشیمی بخش اول رویداد رسانه ای جام امید رسانه به پایان می رسد و خبرنگاران مشغول تولید محتوا می شوند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


مهرصبا
false