×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۳   - ساعت: ۰۳:۰۵
it is true
true
true
استاد مظفری میانجی در گفت و گو با «اخبار صنعت»:آیت الله رئیسی باور عمیقی به کار جهادی و مردمداری داشت

استاد مظفری میانجی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند وجود ایشان مغتنم بود چرا که شهید رئیسی رحمه الله علیه نقطه اتصال ملت و مسئولین بود.
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، نماینده حضرات آیات عظام شبیری زنجانی، دوستی زنجان، علوی بروجردی و مرحوم علوی گرگانی در گفت و گو با اخبار صنعت، مهمترین ویژگی های رئیس جمهور شهید ایران اسلامی را به واسطه سالها آشنایی با ایشان بیان کرد و گفت: رسانه ها در یکی دو روز گذشته بعد از اعلام خبر رسمی شهادت رئیس جمهور عزیزمان و هیئت همراه ویژگی های اخلاقی آن شهید بزرگوار را مورد بررسی قرار داده اند که در جای خود بسیار حائز اهمیت است اما این سوال مطرح می شود چرا مردم داری می‌تواند مشخصه ویژه رئیس جمهور باشد و رئیس جمهور شهید تا این همه مردم دار بودند، باید چنین پاسخ داد که حاج آقای رئیسی از مردم و با مردم بودند؛ چون جنس مردم بودند و مردم را از نزدیک می شناختند به این خاطر اصل مردمداری در سیره رفتاری ایشان بسیار برجسته بود.
وی در این باره تصریح نمود: حتی زمانی که ایشان رئیس جمهور و منتخب مردم ایران در این سمت به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشورشدند حتی یک درصد از مردمداری وی کاسته نشد و تضعیف نگردید چرا که ذاتا مردمدار بودند و برای کار کردن و خدمت به مردم این صفت عالی در وجود ایشان به این اندازه بروز و ظهور یافته بود.
نماینده حضرات آیات عظام شبیری زنجانی، دوستی زنجان، علوی بروجردی و مرحوم علوی گرگانی در این باره تاکید کرد: آقای رئیسی زمانی که رئیس جمهور مردم ایران شد نه تنها خود تلاش کرد تا صفت مردمداری را در خود بیشتر تقویت کند بلکه همواره به به دور وبری‌ها و مسئولین نهاد ریاست جمهوری تاکید می‌کردند که باید چنین روحیه ای داشته باشید و اگر دارید باید آن را تقویت کنید چرا که خود باور داشتند مردمداری نوعی عبادت است.
حجت الاسلام و المسلمین سهراب مظفری میانجی گفت: آیت الله شهید ابراهیم رئیسی از قشر ضعیف بودند خود درد ضعفا و ایتام را کشیده بودند و چون آن را از نزدیک لمس کرده بودند همواره به عنوان یک مدیر جهادی در میدان عمل بودند تا جایی که ممکن بود از خدمت به مردم دریغ نمی کردند و به مسوولین در وزارتخانه ها و نهادهای مختلف سفارش می کردند باید برای خدا کار کرد تا منفعت آن به عامه مردم برسد، ضمن اینکه همواره بر این موضوع تاکید داشتند که نباید به دنبال حاشیه سازی ها رفت چرا که وقت مسوولین را در راه خدمت بیشتر به مردم از بین می برد.
نماینده حضرات آیات عظام شبیری زنجانی، دوستی زنجان، علوی بروجردی و مرحوم علوی گرگانی در خصوص سایر ویژگی های رئیس جمهور شهید ایران اسلامی گفت:آقای رئیسی نه تنها خود مایل به تخریب رقبای سیاسی نبود بلکه سایرین را از ارتکاب به این عمل برحذر می داشت و همواره مسوولین را به اتحاد و انسجام بیشتر تشویق می‌کرد چون به این موضوع باور داشت که اتحاد رمز پیروزی است.
این کارشناس دینی و مذهبی معتقد است: وعده خدا حق است. خداوند متعال به مومنان و خدمتگزاران واقعی مردم وعده داده که اگر برای رضای خدا بدون منت به خلق خدمت کنید خدمت شما را نمایان می‌کنم، این موضوع در خصوص شهید رئیسی اتفاق افتاده و نشان داد وعده خداوند محقق شدنی است چرا که به انسانی والامقام که به مردم عشق می‌ورزید و از آسایش و استراحت خود می‌کاست مقام شامخ شهادت را عطا کرد.
نماینده حضرات آیات عظام شبیری زنجانی، دوستی زنجان، علوی بروجردی و مرحوم علوی گرگانی در ادامه بحث افزود: مقام معظم رهبری فرمودند وجود ایشان مغتنم بود چرا که شهید رئیسی رحمه الله علیه نقطه اتصال ملت و مسئولین بود. قطعاً این وجود برای ما مغتنم بود. انسانی که برای رضای خدا به صورت جهادی کار کرد و به کار جهادی باور و ایمان داشت. به آمارها و اعداد کفایت نمی کرد بلکه می‌خواست از نزدیک کاستی های مردم را حل کند و نسبت به آن مطمئن باشد به این دلیل ارتباط تنگاتنگی با مردم داشت و تلاش می کرد چهره به چهره و رخ به رخ با مردم در ارتباط باشد تا از کار آنها گره گشایی کند، به حق شهادت زیبنده وجود آن مرد خدا بود.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


مهرصبا
false