×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۳   - ساعت: ۰۱:۴۴
it is true
true
true
فرمانده انتظامی شهرستان میانه:تعامل قضایی و انتظامی تضمین کننده امنیت جامعه و زمینه‌ساز کاهش جرائم است

فرمانده انتظامی شهرستان میانه تعامل دستگاه قضایی و انتظامی را از مولفه های مهم تضمین کننده امنیت و زمینه ساز کاهش جرایم در جامعه عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، ازخبرگزاری پلیس، سرهنگ حسن رفیعی در جلسه تعامل قضایی که با حضور دادستان دادسرای شهرستان و معاونان قضایی، جانشین سپاه پاسداران و فرماندهان انتظامی و معاونت های تخصصی برگزار شد، بیان داشت: در سایه همین جلسات و تعاملات برادرانه است که ایجاد هم افزایی و هم پوشانی و یک روحیه خوب برای استفاده از فرصت خدمت رسانی به مردم می‌کند که باید آن را قدر دانست.

وی افزود: فرصت‌ها همانند ابری هستند که می‌گذرند و اگر از آنها استفاده نشود، حسرت و تاسف باقی خواهد ماند به همین دلیل خروجی این جلسات باید در عمل برای مردم ملموس و محسوس باشند.

سرهنگ رفیعی تصریح کرد: امنیت روانی مردم نیز بسیار اهمیت دارد و حتی از امنیت فیزیکی مهمتر است و انتظار است در برخورد با مظاهری که ایجاد ناامنی روانی می‌کنند مانند بحث ارازل اوباش، سارقان، جرایم خشن و کشف حجاب‌های هدفمند که بی عفتی و قبح زدایی را هم در فضای مجازی و هم در فضای واقعی ترویج می‌دهند با قاطعیت برخورد کرد.

این مقام انتظامی گفت: امنیت اساس و یکی از مهمترین زیرساخت‌های جامعه بشری است و همه امور دور مدار این امر مهم است و اگر امنیت خدشه دار شود نه رفاهی و نه اقتصاد و فرهنگی باقی می‌ماند.

فرمانده انتظامی شهرستان میانه در پایان ضمن قدردانی از همکاری، همدلی و تعامل شایسته دستگاه قضایی با مجموعه پلیس شهرستان، خواستار برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت شهرستان شد.

در ادامه دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان میانه محمود محمودیان با اشاره به این‌که نیروی انتظامی و دستگاه قضائی مکمل یکدیگرند، افزود: تفاهم و تعامل میان فراجا و دستگاه قضا، موجب استحکام، حفظ و ارتقا امنیت اجتماعی بوده ودر نهایت تضمین کننده امنیت در جامعه است.

این مقام قضایی اذعان کرد: نیروی انتظامی بازوی توانمند دستگاه قضائی است و پلیس مورد حمایت دستگاه قضائی است و باید همسویی بین این دو دستگاه وجود داشته باشد.

“محمودیان” به تعامل خوب بین دو مجموعه بیان داشت و گفت: بی شک تعامل و هماهنگی بین پلیس وقوه قضائیه موجب به وجودآمدن توفیقات بسیاری خواهد شد.

وی همچنین رسیدگی به پرونده‌ها به صورت آنلاین با همکاری کلانتری ها را مورد تأکید قرار دادو بیان کرد: گسترش ارائه خدمات آنلاین فوائد بسیاری دارد و لازم است در این زمینه ارتباطات دو مجموعه تقویت شود.

این مقام همچنین افزود: ارتباط و همکاری این دو دستگاه همیشه در بهبود کیفیت خدمات رسانی به مردم تاثیر بسزایی داشته است به گونه ای که اینگونه نشست ها، جلسات همکاری ها توانسته بار زیادی از معایب و نواقص موجود در پرونده های قضایی را کاهش داده و رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع را به دنبال خواهد داشت.

دادستان شهرستان میانه توجه به کاهش جمعیت کیفری زندان ها، موضوع صلح و سازش و سرعت و دقت در رسیدگی به موقع پرونده های قضایی را برخی دیگر از موارد مهم و مورد تأکید دانست و گفت: با متعرضین به نوامیس مردم، اشرار، مخلین نظم و امنیت و افرادی که منافع مادی خود را بر امنیت جامعه ترجیح می‌دهند در چارچوب قانون و بدون اغماض قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


مهرصبا
false